Przewodnik po stronie Wejdzie.pl - obejrzyj koniecznie!

W tej chwili mamy 47 oferty dla Polski i UK.

To ponad £1100 / 5300zł do zarobienia bez ryzyka.

0
18 ofert dla graczy z Polski
£0
26 ofert dla graczy z UK

Poradnik giełdy zakładów (Exchange) dla poczatkujacych

Obejrzyj ponizszy film i przeczytaj tekst pod nim.

Giełda zakładów sportowych jest miejscem, w którym bukmacher występuje w roli pośrednika pomiędzy graczami zawierającymi zakłady. W przeciwieństwie do klasycznych zakładów bukmacherskich o wysokości kursów nie decyduje bukmacher, a gracze. To my przyjmujemy kursy innych graczy bądź sami je wystawiamy.
Nie panikuj. Do robienia „Matched Betting” nie potrzebujesz posiadać 100% wiedzy na ten temat. Postaramy się zaraz wytłumaczyć ci w miarę przejrzysty sposób jak to działa.
No właśnie „bez ryzyka” czyli każdy nasz zakład będzie ubezpieczony na giełdzie zakładów. To wyeliminuje ryzyko utraty pieniędzy. Nas interesuje tylko stały dochód bez ryzyka.
Polecamy dwie giełdy zakładów sportowych: Betfair i Smarkets.

Jeżeli nie macie tam kont, możecie je założyć klikając tutaj: Betfair - Smarkets.

Założenie konta na Betfair i Smarkets nie jest bardziej skomplikowane niż założenie konta u przeciętnego bukmachera internetowego. Betfair ma nawet opcje grania jak u zwykłego bukmachera „Sportsbook” ale nas interesuje tylko konto „Exchange

”Exchange” to angielska nazwa „giełdy zakładów” czyli jest to dokładnie to samo. Wiec od tej pory zamiast „giełda zakładów” używamy słowa ”Exchange” ponieważ używając oprogramowania „Oddsmatcher” lub używając specjalnego kalkulatora na naszej stronie, „giełdy zakładów” macie opisane jako ”Exchange”
Każdemu na początku wydaje się to skomplikowane, nie martwcie się tym.  Pewnie rzuciły wam się w oczy kolumny o dwóch kolorach na Betfair to kolory niebieski i różowy a na Smarkets zielony i niebieski.

Generalnie będą was interesować tylko kolumny o kolorze różowym na Betfair i kolumny o kolorze niebieskim na Smarkets.

Generalnie oba ”Exchange” spełniają tą sama role ale maja różne stawki „COMMISSION” czyli % jaki pobierają od naszych wygranych.

Betfeiar pobiera 5% (podobno w Polsce nawet 6.5%)

Smarkets pobiera 2%

Niestety nie. Betfair jest to największa i najbardziej renomowana giełda zakładów, ma o wiele większe limity stawek niż Smarkets, wiec my wyznajemy zasadę ze gdy można zagrać na Smarkets to tam gramy, oszczędzamy wtedy przynajmniej 3% od zysku, aczkolwiek często się zdarza ze na Betfair mamy więcej pieniędzy na interesujących nas rynkach. Betfair także lepiej się sprawdza do grania online. Reasumując posiadanie obu ”Exchange” jest najlepszym wyjściem. Oczywiście konto ”Exchange” jest całkowicie darmowe.
To bardzo proste, będziemy kontrować tam swoje kupony grane u zwykłych bukmacherów, czyli będziemy robić tak zwany „Lay” na ”Exchange”
Zakładu „Lay” nie znajdziesz u zwykłego bukmachera, oferowane są one tylko na rynkach „Exchange”. Najprościej można to wyjaśnić w taki sposób:

1) Stawiamy zakład u bukmachera na drużynę „A” czyli jeżeli drużyna „A” odniesie zwycięstwo, to my wygrywamy.

2) Stawiamy na „Exchange” zakład „Lay” również na drużynę „A”, z tą tylko różnicą, ze zakład „Lay” oznacza Nie Wygra.

Postawienie dwóch przeciwstawnych zakładów na to samo zdarzenie, oznacza ze ubezpieczamy się na każdą ewentualność.

Drużyna „A” wygrywa – my wygrywamy u bukmachera.

Drużyna „A” przegrywa bądź remisuje – my wygrywamy na „Exchange”.

U tradycyjnego bukmachera kursy nie będą się pokrywać w taki sposób i notowalibyśmy ciągłe straty rzędu 20%-30% na każdym zakładzie. „Exchange” daje nam dużo większe możliwości tym bardziej, ze my nie gramy Surbetow i nie będziemy szukać dużych stawek jakie moglibyśmy zagrać.
Mylisz się, to jest prawdziwe ale dopasować kursy nie jest łatwo, dlatego będziemy korzystać ze specjalnego oprogramowania „Oddsmatcher” i kalkulatora który po wpisaniu kursów „Back” i „Lay” wyliczy nam nasze „Liability”
Nie panikuj, to tylko może wydawać się trudne na początku.

Kursy „Back”, to zwykle kursy u tradycyjnego bukmachera.

Kursy „Lay” wystawiane są na „Exchange”  i omawialiśmy je powyżej.

„Liability”, jest to suma pieniędzy jaka musimy posiadać na koncie „Exchange”, żeby zawrzeć zakład aby pokryć nasze zobowiązanie.

Gdy znajdziemy mecz w wyszukiwarce „Oddsmatcher” i wpiszemy kursy „Back” i „Lay” w kalkulator na naszej stronie on wam wyliczy jaki wysoki „Lay” mamy postawić i jakie „Liability” pokryć. Co więcej kalkulator wyliczy twój zysk/lub stratę z zakładu be względu na wynik. Uwzględni również prowizje „Exchange” od wygranej i pokaże twój zysk netto.
Interesują nas tylko:

Na Betfair – kolumna różowa i dwie kolumny po prawej od niej, z tych kursów i dostępnych pieniędzy na tych rynkach również możemy korzystać.

Na Smarkates – kolumna niebieska i dwie kolumny po jej prawie stronie, tu tez możemy korzystać z tych kursów i pieniędzy jakie są tam oferowane.

Na Smarkets pod kursami są stawki za jakie maksymalnie możemy zagrać dane zdarzenie.

Na Betfair klikając w „View full market” także widzimy te stawki.

Jeżeli stawiamy po odpowiednim kursie i nie przekraczamy limitu stawki na to zdarzenie, to zakład zostanie zawsze przyjęty. Może natomiast się zdarzyć ze podczas zawierania zakładu kurs skoczy bądź zmaleje, dlatego zawsze sprawdzamy jaki status ma nasz zakład. Jeżeli ma status „Matched” wszystko się zgadza ale jezeli caly zaklad ma status „Unmatched”, to wtedy robimy „Cancel Unmatched Bets”, czyli kasujemy ten zakład i zawieramy raz go jeszcze po nowym kursie. W przypadku gdy czesc zakladu ma status Matched a czesc Unmatched, korzystamy z TrickyBet kalkulator - wiecej informacji znajdziesz w filmiku:

Trening zaawansowany Exchange - zaklady Unmatched

 

Nawet jeżeli po przeczytaniu tego artykułu nie zrozumiałeś jak działa „Exchange”, nie przejmuj się tym. Zrozumienie kursów „Lay” jest najtrudniejsze z tego wszystkiego, zrozumiesz je po kilku przerobionych ofertach. Wystarczy, ze w każdej ofercie którą sami wcześniej zrobimy, będziesz postępował krok po kroku tak, jak to sugerujemy, wtedy zawsze wyjdziesz zwycięsko ze starcia z bukmacherem. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania to skontaktuj się z nami (na wejdzie.pl kliknij w zakładkę Kontakt) lub napisz na Facebook.